Dlaczego fotografia ciążowa jest tak popularna?

foto1Jako, że często pracuję przy okazji sesji ciążowych, chciałbym dzisiaj napisać na ten temat coś więcej. Zacznę może od tego, że jeszcze nie tak dawno fotografia ciążowa była mało znana. Z tego względu, przynajmniej w moim przypadki, takowych zleceń było dość mało. Jednak w ostatnich latach sytuacja bardzo się zmieniła i naprawdę dużo kobiet decyduje się zamówić zdjęcia z brzuszkiem. Nie jest to nic dziwnego. Wystarczy spojrzeć na to ile argumentów przemawia za tym, aby przeprowadzić wspomnianą sesję. W mojej opinii najistotniejszym spośród nich jest chęć utrwalenia na fotografiach tego niesamowitego stanu a także podarowanie sobie niezwykłej pamiątki.

Przejdźmy teraz do kwestii miejsca sesji. Najatrakcyjniejszym miejscem do tego typu sesji jest po prostu studio. Naturalnie, tego typu fotografie da się również wykonać w swoim mieszkaniu, tylko pod pewnym warunkiem, że posiadamy stosownie dużo miejsca. Nade wszystko taką sesję powinien przeprowadzać doświadczony fotograf. W innym wypadku możemy nie być szczęśliwi z docelowego wyniku zdjęć. Skądinąd fotografia ciążowa wymaga niebywałej poczucia smaku, pomysłowości a szczególnie umiejętności wyrażenia na fotografiach emocji przyszłej mamy. Przytoczone założenia jest w stanie dostarczyć właściwie jedynie profesjonalny fotograf. Bezwątpienia amatorski fotograf nie poradzi sobie z tak niełatwym zleceniem.

Kiedy warto przeprowadzić zdjęcia z brzuszkiem? To jest chyba jednak z najważniejszych kwestii, ale z drugiej strony nie ma też jedynej słusznej odpowiedzi. Najczęściej tego typu sesje wykonuję się mniej więcej w ósmym – dziewiątym miesiącu ciąży. Czyli dość późno. Ale jest to już kwestia indywidualna, w znacznej mierze zależna od samopoczucia kobiety. A dlaczego powinny być to zdjęcia w zaawansowanej ciąży? W końcu brzuszek tutaj jest najważniejszy, zatem musi być jak najlepiej wyeksponowany.

WordPress Themes